Strona główna » Dlaczego brama się nie zamyka?

Dlaczego brama się nie zamyka?

naprawa bram serwis bram 24h

bram się nie zamyka. przeczytaj co sprawdzić

Jako użytkownicy jesteśmy przyzwyczajeni do wygody jaką oferują automatyczne bramy wjazdowe. Serwis wzywamy zazwyczaj dopiero kiedy pojawiają się problemy z otwieraniem lub zamykaniem bramy. Jednym z popularnych problemów jest brak możliwości zamknięcia bramy. Dlaczego tak się dzieje i co może być powodem?

Na początku należy zwrócić uwagę na zabezpieczenie jakim jest fotokomórka. Dzięki temu małemu urządzeniu mamy pewność, że gdy pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem pojawi się przeszkoda, brama się nie zamknie. Unikniemy uszkodzenia ciała lub samochodu. Należy sprawdzić czy soczewki obudowy nie są zabrudzone (zaśnieżone) lub czy roślinność nie zakrywa jednej ze stron. 

W kolejnym kroku, jeśli mamy fotokomórki bateryjne, należy sprawdzić stan zainstalowanej baterii i w razie potrzeby ją wymienić. Na rynku jest wiele dostępnych fotokomórek bezprzewodowych a zainstalowane w nich baterie różnią się napięciem i wymiarami. Przed zakupem należy sprawdzić jaki typ baterii potrzebujemy.

Brama nie zamyka się również gdy:
– brakuje zasilania
– przepali się bezpiecznik w centrali
– zostanie uszkodzony przewód fotokomórki lub silnika
– nie działa pilot

Jeśli sprawdzisz opisane problemy a brama dalej się nie zamyka, zapraszam do kontaktu w celu umówienia wizyty serwisowej na której sprawdzę pracę centrali i wszystkich elementów podłączonych do automatyki bramy.

Potrzebujesz pomocy ze swoją bramą?
kliknij i zadzwoń 609 993 884